Ewex - Producent koszul
Tradycja od 1951 roku

O firmie "Ewex" - producent koszul

   Z początkiem drugiej polowy XX wieku w miejscowości Wolbrom, w północnej części Małopolski, powstała niewielka szwalnia. To w niej, pod szyldem „Usługi dla ludności - Zakład bieliźniarsko-czapniczy”, spod igły krawcowej wychodziły nasze pierwsze ręcznie szyte koszule. Pomimo wielu przeszkód stawianych prywatnej inicjatywie przez ówczesny reżim komunistyczny, z roku na rok produkty szwalni cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Wraz ze zmianami ustrojowymi, rodzinny zakład przeistoczył się w przedsiębiorstwo "Produkcyjno-Usługowo-Handlowe" i ruszył na podbój kapitalistycznych rynków.


     W 1993 r. Ewa i Zbigniew Marchajowie wprowadzili wiele zmian, które miały wpływ na dalsze funkcjonowanie, już w pełni nowoczesnej, firmy. Zakład produkcyjny otrzymał nazwę „Ewex”, a dostęp do nowej technologii i zakup wysokiej klasy maszyn wpłynął na podniesienie jakości i zwiększenie produkcji koszul.


      Początkowo produkty trafiały do sklepów na południu Polski, a z czasem sprzedaż rozszerzyła się na cały kraj. Kolejnym przełomowym momentem był rok 1999, kiedy kontrahenci z Niemiec, Czech i Słowacji zaczęli importować koszule na swoje krajowe rynki. Warto nadmienić, iż ta współpraca, trwa do dziś.    Szyjemy koszule wizytowe dla wielu renomowanych marek w kraju, ale także na specjalne zamówienie różnych organów państwowych, m.in. służb mundurowych. Stale podnosimy jakość naszych usług i korzystamy z najwyższej jakości wysokogatunkowej bawełny importowanej głownie z Holandii, Włoch i Turcji. Wieloletnia tradycja i elastyczne warunki współpracy sprawiają, że cieszymy się pełnym zaufaniem Klientów. Dołącz do ich grona. 

Zapraszamy do współpracy.

koszule damskie
koszule wizytowe
koszule mundurowe
koszule młodzieżowe
koszule sportowe
koszule kapłańskie